وبلاگ

وبلاگ

اگر صاحب وب لاگ و یا وب سایت هستید حتما عبارت SEO یا بهینه سازی موتور جستجو به گوشتان خورده است. SEO به مجموعه تغییرات جزئی در صفحات وب گفته می شود که باعث درک بهتر موتورهای جستجو از محتوای وب سایت ها و جمع آوری بهتر اطلاعات آنها می شود. در واقع SEO باعث گردآوری درست اطلاعات موجود در وب سایت و در نتیجه جذب بیشتر مخاطب از طریق موتورهای جستجو می شود. این روزها موسسه و شرکت های مختلفی بابت بهینه کردن وب سایت ها درآمدهای قابل توجهی بدست می آورند. در این مقاله که در بخش های مختلف منتشر خواهد شد روش های صحیح SEO را یاد خواهید گرفت.

بازاریابی دیجیتال شامل مجموعه همه ابزارها و فعالیت‌هایی است که برای بازاریابی محصولات و خدمات در بستر دیجیتال (وب، اینترنت، موبایل یا سایر ابزارهای دیجیتال) مورد استفاده قرار می‌گیرند.مشتریان این روزها به تبلیغات مستقیم به ویژه تبلیغات تلویزیونی و بیلبوردها بدبین شده اند و برای انتخاب کمتر سراغ محتوای اینگونه تبلیغات می‌روند.بسیاری از کسب و کارها برای حضور هرچه بیشتر و کسب سهم بیشتری از بازار از تکنولوژی های نوین استفاده می کنند و حرکت در مسیر تکنولوژی یکی از ضروریات فعالیت های اقتصادی در عصر حاضر است.دیجیتال مارکتینگ از تکنولوژی های روز در راستای دستیابی به جدیدترین شیوه های تعامل با مشتریان استفاده می کند و با کمترین هزینه امکان فروش هرچه بیشتر محصولات و خدمات را فراهم می‌آورد.به کمک دیجیتال مارکتینگ و تنها با چند کلیک می توان به بازار هدف و مشتریان بالقوه دست پیدا کرد از این رو استفاده از دیجیتال مارکتینگ به یک ضرورت در دنیای امروز تبدیل شده است.

بازاریابی اینترنتی، بازاریابی آنلاین یا آنلاین مارکتینگ (Online Marketing)، یک روش بازاریابیست که در آن، از ابزارها و رسانههای آنلاین استفاده میکنند.

در کسب و کارهای سنتی، بعد از راه اندازی کسب و کار، مهم ترین مسئله، جلب و حفظ مشتریان است که در قدم اول صاحبان مشاغل به آن می پردازند و به این فرآیند در اصطلاح، "بازاریابی" گفته می شود. امّا امروزه دیگر کسب و کارها کم کم جنبه سنتی خود را از دست داده اند. با حضور چشمگیر اینترنت در فضای معمولی زندگی انسان ها، کسب و کارها نیز میل به ورود در این فضاها را پیدا کرده اند و حضور کسب و کارهای اینترنتی به طبع بازاریابی اینترنتی را نیز می طلبد. در واقع همان جذب و حفظ مشتری به صورت اینترنتی را بازاریابی اینترنتی می گویند.

بازاریابی اینترنتی نیز همانند بازاریابی سنتی باید توسط بازاریابان اینترنتی صورت بگیرد. شما در راه می توانید از آژانس های بازاریابی دیجیتال و بازاریابی اینترنتی کمک بگیرید. "امپریال" یکی از بهترین آژانس های بازاریابی دیجیتال و بازاریابی اینترنتی است که آماده خدمت رسانی به کسب و کارهای مختلف است.

مدل شبکه osi

OSI مخفف Open Systems Interconnection است. این استاندارد در سال 1974 توسط سازمان بین المللی استاندارد سازی (ISO) توسعه یافته است. معماری 7 لایه با هر لایه دارای قابلیت های خاصی برای انجام است. تمام این 7 لایه به طور مشترک برای انتقال داده ها از یک شخص به دیگری در سراسر جهان کار می کنند.

1. لایه فیزیکی (لایه 1):

پایین ترین لایه مدل مرجع OSI لایه فیزیکی است. این مسئول ارتباط واقعی فیزیکی بین دستگاه ها است. لایه فیزیکی حاوی اطلاعات در قالب بیت است. این مسئول ارتباط واقعی فیزیکی بین دستگاه ها است. هنگام دریافت داده ها، این لایه سیگنال دریافت شده را دریافت می کند و آن را به 0s و 1s تبدیل می کند و آنها را به لایه پیوند داده ارسال می کند که قاب پشت با هم قرار می گیرد.

توابع لایه فیزیکی عبارتند از:

اعتماد، اولین عنصر حیاتی برای هر نوع تجارتی می باشد تا به واسطه آن ، مشتریان خود را به سمت سرویس ها و محصولاتشان جذب کنند. اشتباهات و بی توجهی به برخی مسائل باعث از بین رفتن اعتماد کاربران به شما و تجارتتان می شود.

طبق تجربه بزرگترین تجارت های دنیا، مهمترین دلیل ورشکست شدن یک تجارت کوچک و یا بزرگ قبل از هر چیزی از بین رفتن اعتماد مشتریان آن تجارت می باشد. همیشه پیشگیری بهتر از درمان است اما گاهی اوقات به خاطر اشتباهات غیر عمدی، مشتریان ما از کسب و کار ما فاصله می گیرند. چنین موردی در کسب و کارهای اینترنتی به وفور رخ داده و باعث کاهش بازدهی تجارت ها می شود. این مشکل یکی از بزرگترین و رایج ترین مشکلات کسب و کارهای آنلاین به شمار می رود و بی توجهی به آن یقیناً گریبان گیر شما خواهد شد.

از جمله مزایای خرید اینترنتی نسبت به خرید معمولی امکان بهره مند شدن از نظرات و بررسی های دیگر خریداران می باشد. اولین اشتباه یک وب سایت تجاری این است که بستری برای این نوع ارتباطات فراهم نکند. مردم می خواهند تا نظرات دیگران را در مورد محصول مورد نظر خود بدانند و حتی بتوانند با آن ها ارتباط برقرار کنند. فراهم کردن این امکان، یکی از مهمترین اقدامات شما در زمینه مشتری مداری خواهد بود.

فرقی نمی کند که شما دچار این مشکل شده اید یا خیر. چیزی که شما را از چنین مهلکه ای به دور نگه می دارد کسب اعتبار است. اعتبار باعث می شود تا نه تنها وب سایت شما از دید کاربران قابل اطمینان باشد، بلکه از نظر موتورهای جستجو نیز به رتبه بندی شما کمک می شود.

تفاوت هاست و سرور چیست؟

اطلاعات در سرویس های اینترنت به نام صفحات وب قرار می‌گیرد. اطلاعات در سروهایی که صدها هزار کامپیوتر متصل به اینترنت هستند قرار می‌گیرد که هاست ها فضایی از این سرورها هستند که صفحات وب به اندازه نیازشان آن را اجاره می‌کنند .

حال به توضیح بیشتر درباره این مطلب می‌پردازیم:

سرور

سرور یا عبارت انگلیسی آن (server)به کامپیوترهای بزرگی گفته می‌شود که همیشه روشن بوده و آماده دریافت از کامپیوتر گیرنده و پاسخ به آن درخواست می باشد  که این دسترسی اگر فقط دریک شبکه داخلی باشد به آن سرور تحت شبکه می‌نامیم که تمامی کامپیوترهای موجود در این شبکه از این کامپیوتر دستور می‌گیرندو وتامین نیازهای تحت شبکه وتعیین نقش سرور آنها می‌نماید، اگر گستره این شبکه را بیشتر گسترش دهیم و آن را کامیوترهای متصل به اینترنت  و با گروه بزرگی از کامیوترهای همیشه روشن و همیشه در دسترس از راه اینترنت مواجه‌ایم که به آن سرویس های اینترنتی گفته می‌شود.

هاست

فضای میزبانی یا عبارت انگلیسی آن host که بر روی یک سرور برای یک سایت تدارک دیده می شود. هاست محیط مجازی اطلاق می شود که بر روی یک سرور برای یک سایت تدارک دیده شده است,ممکن است بر روی یک سرور 1 یا 10 و یا 500 سایت و حتی بیشتر میزبانی شود و تعداد سایت های روی یک سرور به قدرت پردازنده و رم و فضای سرور و همچنین میزان استفاده وبسایت ها از این منابع بستگی دارد.
این سرور نیاز به یک برنامه مدیریتی دارد که هر کابر(مدیر سایت) به صورت مجزا بتواند وب سایت خود را مدیریت کند که به صورت کلی شامل فضای وب سایت(هارد) , پایگاه داده و ایمیل می باشد و برای سرورهایی که از سیستم عامل لینوکس استفاده می کنند cPanel یکی از محبوب ترین نرم افزار های شناخته شده در این زمینه می باشد که امکانات فوق العاده ای به کاربر می دهد.

تفاوت هاست و سرور

1.یک فضا از سرور می باشد که وب سایت شما در آن قرار دارد، اما نمی توان بطور یقین گفت که هاست زیر مجموعه سرور می باشد و یا سرور زیر مجموعه هاست می باشد. زیرا ممکن است یک هاستی مربوط به یک وبسایت داشته باشیم که نیازمند چندین سرور باشد، مانند شبکه های اجتماعی همچون facebook و یا چندین وب سایت داشته باشیم که همه از طریق یک سرور پشتیبانی بشوند.

2.یک هاست یا یک هاست شبکه ای ، میتواند یک قطعه سخت افزاری کامپیوتر باشد یا یک دستگاهی که به شبکه اینترنتی متصل است. هاست با IP اختصاصی شناخته می شود و می تواند به عنوان یک منبع اطلاعات، خدماتی و برنامه های کاربردی از طریق دستگاه های دیگر در دسترس کاربران قرار بگیرد و به عنوان پایانه راه دور شناخته می شود.

3.یک سرور در عین حال می تواند یک نرم افزار یا سخت افزاری باشد که قابلیت ها یا خدمات را برای سایر دستگاه ها یا برنامه های کامپیوتری فراهم می کند که در مدل “کلاینت-سرور” (Client-Server) به این دستگاه ها کلاینت (Client) می گوییم. خدماتی مانند اشتراک گذاری داده ها و منابع و انجام محاسبات از جمله سرویس هایی است که یک سرور می تواند به یک یا چند کلاینت ارائه دهد.  اتصال چند کلاینت به یک سرور از قابلیت آن است و همچنین چندین سرور می توانند به یک کلاینت سرویس دهند. امکان اجرا کردن سرور و کلاینت بر روی همان دستگاه وجود دارد و یا دستگاه می تواند برای اتصال به سرور از اتصال به یک شبکه اینترنتی دیگر استفاده کند.

4.شرایط محاسبات در هر دو توابع آن ها یکسان است اما مسئله مهم در نوع عملکرد آن هاست، یک سرور قادر است به عنوان یک هاست (میزبان) عمل کند ولی همه هاست ها توانایی سرور بودن را ندارند.

5.همانطور که گفته شد، سرورها می توانند رایانه های میزبان باشند، اما تمام هاست ها نمی توانند سرور باشند. میزبان شبکه، هر سخت افزار یا دستگاه رایانه ای است که از طریق اینترنت به یک شبکه متصل شده و قابلیت ارائه خدمات به سایر دستگاه های متصل را داشته باشد.

بسیاری از شرکت ها و سازمان های بزرگ که دارای چندین شعب هستند و امکان برقراری لینک Point to Point یا Point to Multipoint بین شعبه اصلی با سایر شعبات خود را دارا باشند، می توانند جهت برقراری ارتباط در سطح لایه دو تنظیمات مختص به لینک برقرار شده را به کار گیرند. به صورت کلی از روش های زیر جهت برقراری ارتباط بین شعب استفاده می شود:

نسل بعدی شبکه های بیسیم که معروف به wifi هستند با معرفی wifi6 و امکانات و ویژگی های آن تغییر و تحولات وسیعی را در فضای اینترنت ایجاد خواهد کرد. wifi 6 که قرار است از سال آینده رونمایی شود و اما اینکه با ظهور وای فای 6 چه تغییراتی رخ خواهد داد را در این مطلب به آن میپردازیم. از ابتدا که شبکه های اینترنتی باسیم قابلیت معرفی شده بودند و شبکه های خانگی از طریق یک کامپیوتر و با اینترنت ضعیف متصل میشدند تا نسل های بعدی که شبکه های بیسیم منحصر به وای فای معرفی شدند و در همان زمان اتفاقی خاص رخ داده بود که اتصال چندین سیستم و بدون سیم و با سرعت مناسب تر برای کاربران فراهم شده بود.

از مهمترین مسائلی که کاربران هنگام راه اندازی یک وبسایت و تهیه میزبانی مورد نیازشان با آن روبرو هستند، انتخاب هاست ایران و یا خارج از کشور است. به طور کل خدمات میزباتی وب هم به صورت میزبانی های اشتراکی ویندوز و لینوکس و هم سرورهای اختصاصی و غیره ارائه می گردد که مساله بسیار مهمی که کاربران حتما در زمان تهیه هاست با آن روبرو خواهند شد، داخل و یا خارج از ایران بودن هاستینگ می باشد که در این مقاله سعی شده تفاوت های میان سرورهای داخل و خارج بیان گردد. منظور از هاست ایران ، هاست هایی هستند که میزبانی آن ها توسط سرورهایی در دیتاسنترهای درون ایران میزبانی میشوند و هاست های خارجی سروزهای دیتاسنترهای آن در خارج از ایران میباشد. در این مقاله به بررسی مزیت ها و معایب انواع هاست ها میپردازیم.

وقتی از سرور ها و هاست های خارج از ایران استفاده میکنیم بسیار پیش میاید که ساعت سرور و هاست با ساعت کشور ما همخوانی ندارد که برای برخی از سیستم های مدیریت محتوا مشکل ساز است ،برای رفع مشکل عدم هماهنگی ساعت سرور با ساعت هاست و سایت شما می توانید ساعت مورد نظر خود را روی هاست از طریق php.ini تعریف کنید. البته برای این کار نیاز هست که مدیر سرور قابلیت php.ini اختصاصی را به دلیل موارد امنیتی مسدود نکرده باشد و شما اجازه استفاده از php.ini اختصاصی را داشته باشید.

در صورتی که تغییر php.ini بسته بود می توانید از طریق htaccess این کار را انجام دهید 

صفحه1 از2