مقالات

کتاب استراتژی های بازاریابی دیجیتال - نوشته دکتر محمد رضا عبداله بیکی

کتاب استراتژی های بازاریابی دیجیتال

نویسنده : دکتر محمد رضا عبداله بیکی

 

جهت دانلود نسخه الکترونیکی کتاب " استراتژی های بازاریابی دیجیتال - نوشته دکتر محمد رضا عبداله بیکی " روی تصویر روبرو کلیک نمایید.

تفاوت بین هاست ایران و هاست خارج

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

از مهمترین مسائلی که کاربران هنگام راه اندازی یک وبسایت و تهیه میزبانی مورد نیازشان با آن روبرو هستند، انتخاب هاست ایران و یا خارج از کشور است. به طور کل خدمات میزباتی وب هم به صورت میزبانی های اشتراکی ویندوز و لینوکس و هم سرورهای اختصاصی و غیره ارائه می گردد که مساله بسیار مهمی که کاربران حتما در زمان تهیه هاست با آن روبرو خواهند شد، داخل و یا خارج از ایران بودن هاستینگ می باشد که در این مقاله سعی شده تفاوت های میان سرورهای داخل و خارج بیان گردد. منظور از هاست ایران ، هاست هایی هستند که میزبانی آن ها توسط سرورهایی در دیتاسنترهای درون ایران میزبانی میشوند و هاست های خارجی سروزهای دیتاسنترهای آن در خارج از ایران میباشد. در این مقاله به بررسی مزیت ها و معایب انواع هاست ها میپردازیم.

سرعت دسترسی

یکی از موارد مهم و در واقع مهمترین عامل برای کاربران ، سرعت دسترسی به سایت است. مطمئنا زمانیکه یک کاربر داخل ایران وبسایت شما بازدید میکند در صورتیکه سرور ارائه دهنده هاستینگ شما داخل ایران باشد سرعت دسترسی به اطلاعات شما نسبت به حالتی که سرور میزبان شما در یک کشور اروپایی و یا آمریکایی باشد، بیشتر خواهد بود. مسلما مسافت کمتر باعث کاهش پینگ است و سرعت بارگذاری بهتر است. سرعت بارگذاری به معنای سرعت اینترنت بالاتر نیست، بلکه منظور زمان رد و بدل شدن اطلاعات میباشد. به دلیل وجود مسافت کمتر بین سرورهای داخل و کاربرانی که از داخل ایران سایتها را مرور می کنند سرعت نمایش سایتها برای این دسته کاربران به مراتب بالاتر است و این مسئله در مورد اهمیت سئو در موتورهای جستجو نیز اهمیت ویژه ای دارد. روشن است که کاربران اینترنت ملی، به سایت ها و اطلاعاتی دسترسی دارند که در اینترنت ملی داخل کشور ایران و دیتاسنتر های ملی میزبانی می شوند، در نتیجه در اینگونه شرایط واضح است که انتخاب سرور و هاست خارج کشور، موجب عدم دسترسی کاربران اینترنت ملی به اطلاعات شما و در نتیجه از دست دادن اینگونه مخاطبین خواهد شد.

کیفیت و آپ تایم شبکه

متاسفانه در ایران از نظر کیفیت، شبکه ی دسترسی به اینترنت دارای توان رقابتی چندانی با برخی از کشورها مانند کشورهای آمریکای شمالی (آمریکا و کانادا) و بعد از آن کشورهای پیشرفته ی اروپا (مانند آلمان، فرانسه و انگلیس) نیست و از این نظر دیتاسنترهای موجود در ایالات متحده ی آمریکا و کانادا در وضعیت کَیفی بسیار بالایی قرار دارند. زمان بالا بودن سرور یا در اصطلاح همان آپ تایم (uptime) سرورهای موجود در دیتاسنترهای ایرانی پایین تر و به طور میانگین 98 الی 99 درصد است در حالی که در کشورهای پیشرفته این ویژگی بسیار به صد در صد نزدیک است.

امنیت

از آنجائیکه سایت های دولتی و همچنین شرکتها حاوی اطلاعات بسیار مهم و در بعضی موارد مرتبط با منافع ملی هستند، توصیه جدی به این کاربران استفاده از سرویس های میزبانی داخلی است. استفاده از هاستینگ ایران ریسک هایی مانند تحریم را از بین می برد. همچنین شرکت های هاستینگ به سرور های خود در ایران دسترسی فیزیکی کامل دارند. در صورتیکه سرور شما خارج از کشور باشد این کشورها میتوانند به راحتی دسترسی شما را به دلیل تحریم قطع کنند اما در صورت استفاده از سرورهای داخلی امکان قطع دسترسی توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات خارجی میسر نیست.از آنجا که سایت های دولتی و سایتهای برخی شرکتها حاوی اطلاعات حیاتی و مرتبط با منافع ملی هستند به این گونه سایت ها اکیداً توصیه می شود

سئو سایت

مواردی که باید از نظر سئو هاست خود را انتخاب کنید:

  1. سرعت دسترسی به سایت برای موتورهای جستجو بسیار مهم است.
  2. سرعت دسترسی خود سایت هایی مانند گوگل به سایت شما کمتر است که از نظر گوگل خوب نیست.
  3. سرعت لود سایت برای اغلب کاربران شما که احتمالا داخل ایران هستند بیشتر است که از نظر گوگل خوب است.
  4. گوگل به محلی سازی اهمیت می دهد که ممکن است محل میزبانی سایت نیز جزئی از محلی سازی باشد.
خواندن 1742 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.